Головна » 2018 » Січень » 18 » Правила безпечного купання на Водохреща та традиції свята
Правила безпечного купання на Водохреща та традиції свята

Щорічно 19 січня православні християни і греко-католики відзначають Хрещення Господнє.

Свято Хрещення Господнього було встановлене в пам’ять про хрещення Ісуса Христа в річці Йордан. Згідно з Євангелієм, тридцятирічний Ісус прийшов з Назарету, і його охрестив Іван Хреститель. Коли Спаситель вийшов з води, над ним розкрилися небеса, з’явився Дух Божий і голос вимовив слова: «Ти Син Мій улюблений, у тобі моє благословення».

Як і Різдво, і Старий Новий рік, Водохреща починають святкувати напередодні ввечері, а саме – 18 січня. У цей вечір люди проводять Водохресний святвечір, який також називають голодним святвечором.

У цей день готують останню кутю різдвяних святок. Голодною або Бідною її називають тому, що поки люди не освятять воду, вони дотримуються суворого посту і майже не їдять. Крім пісної куті, в українців прийнято готувати такі страви на Водохреща: узвар, пісні пироги і пампушки, вареники, голубці, пісний борщ та рибні страви.

Свято Хрещення Господнього, або Богоявлення вважається днем, коли у всіх водоймах вода набуває цілющих властивостей. Тому на Водохреща прийнято святити воду і занурюватися в ополонці.

Для тих, хто планує купання у водоймах на Водохреща рекомендують дотримуватися таких основних правил:

1. Купатись в ополонці лікарі не радять тим, у кого є хворі нирки, діабет, проблеми із тиском.

2. З собою варто мати зручний одяг, щоб ви змогли швидко роздягнутися та одягнутися після купання.

3. Перед купанням добре поїсти, хоча б за годину до пірнання (вживання алкоголю категорично заборонено).

4. Перед тим як залізти у воду треба добре розігрітися: кілька хвилин бігу, сполоснути обличчя водою тощо.

5. До ополонки необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг. Краще використати черевики або вовняні шкарпетки для того, щоб дійти до ополонки. Можливе використання спеціальних гумових тапочок, які також захищають ноги від гострих предметів, та не дадуть Вам сковзати на льоду. Ідучи до ополонки, пам’ятайте, що доріжка може бути слизькою ідіть повільно й уважно.

6. Занурюватись (купатися) треба в спеціально обладнаних ополонках біля берега, під доглядом рятувальників та медичних працівників.

7. У воду варто залазити поступово (якщо повільно то задубієте, а зашвидкий темп може спричинити моменти із тиском. Занурюватись найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не поринайте в ополонку вперед головою). Стрибки у воду й занурення у воду з головою не рекомендуються, тому що це збільшує втрату температури й може призвести до шоку від холоду.

8. Якщо з вами дитина, уважно слідкуйте за нею під час занурення в ополонку.

9. У воді варто бути не більше 30 секунд (щоб тричі сполоснутися, вам буде достатньо).

10. При виході з води не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник.

11. Коли вийдете з води треба добре розтерти шкіру, одягтися і відразу сховатися у тепло, випити гарячий чай (алкоголь не зігріває, а лише може нашкодити).