Головна » 2018 » Січень » 30 » ПРАВДА ПРО КІР
ПРАВДА ПРО КІР

Спалах кору фіксується в Україні з листопада минулого року. За останніми даними Міністерства охорони здоров'я, зараз в країні цією хворобою заразились понад 2 000 людей, і ця цифра, на жаль, продовжує зростати. Цей показник в 43 рази вищий, ніж у 2017 році, та у 70 разів вищий, ніж у 2016 році.

До уваги працівників школи та батьків

Ви можете провести дослідження на наявність антитіл класу IgGдо вірусу кору у вірусологічній лабораторії ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» в сироватці крові з подальшою вакцинацією підлягаючих. Забір крові проводиться в поліклініці за місцем проживання в кількості 3 мл (в червоний вакутаймер без консерванту).

Необхідне дослідження проводиться у вірусологічній лабораторії державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»  за адресою: вул. Волкова, 3, 5 поверх, м. Черкаси, відповідальна особа Федорченко Наталія Федорівна, завідувач вірусологічної лабораторії ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Вартість дослідження становить 47 грн. 27 коп. з ПДВ.

Режим роботи: понеділок - п’ятниця з 8:00 до 16:00, без перерви на обід. Контактний телефон вірусологічної лабораторії: 36-07-17.

Для вакцинації дорослих вакцину можна замовити у КП «Фармація» ( генеральний директор Ніколенко Валентина Максимівна,контактний телефон:36-00-50) або в інших аптечних закладах області.

Як хвороба передається?

Кір дуже часто називають дитячою інфекцією або дитячою чумою. Його збудник передається повітряно-крапельним шляхом від хворої до здорової людини. При цьому, щоб захворіти, людина має бути невакцинованою і не хворіти кором раніше. Це знають всі. Але тут заковика в тому, що вірус живе лиш в теплому і сприятливому для нього середовищі при звичайній кімнатній температурі 1-2 доби. Якщо ж в приміщенні прохолодно і воно постійно провітрюється, то він просто загине до того як «знайде» сприятливе середовище для свого розвитку.

Вірус швидко передається в громадських місцях. Це може бути школа, дитячий садок, де вірус ще краще передаватиметься.

Яскраво виражені симптоми

Від зараження вірусом до появи перших симптомів хвороби може пройти навіть до трьох тижнів (інкубаційний період 6-21 день). При цьому спочатку все дуже схоже на звичайний грип – підвищення температури тіла до 38-40°, головний біль, слабкість, відсутність апетиту, закладений ніс, кашель. Уже з розвитком хвороби все стає набагато складніше, може виникнути кон'юнктивіт, через що розвивається боязнь світла. Далі по всьому тілу на шкірі з‘являється червоний висип, може спостерігатись порушення свідомості, біль в животі, пронос. «Візитівка» кору - набряклість обличчя, припухлість повік та губ.

Хвороба має стадії:

1 стадія – триває три-чотири дні і характеризується появою кашлю та невеликих білих плям з червоною облямівкою на щоках навпроти корінних зубів;

2 стадія– повноцінна поява яскраво-червоних плям, котрі можуть протриматись 1-1,5 тижні. Характерні вони тим, що розповсюджуються зверху тіла донизу і можуть зливатись одна з одною. Приблизно через 10 днів плями набувають бурого кольору і хвороба іде на спад;

3 стадія – самопочуття хворого починає значно покращуватись, а висипання – дуже свербіти і лущитись. Інколи плями можуть перетворюватись на синці, але вони теж з часом зникають. У більшості випадків за умови вчасного звернення до лікаря хвороба закінчується одужанням, формується стійкий імунітет до кору. Однак можливі й важкі ускладнення.