Головна » 2018 » Лютий » 11 » Подорож історичними місцями Черкащини
Подорож історичними місцями Черкащини

Суботній ранок. Погода видалась теплою, сніг поступово розтавав. І ніщо не могло завадити  учням 2 В, 4 - Б та 5 - Б класів   поїхати у незабутню подорож до Чигиринщини, яку люб’язно, для учнів  та їх батьків, організував  меценат нашої  школи та міста  Араік Рафикович Мкртчан. Теплі слова вдячності від представників  батьківських комітетів класів були сказані  меценату та адміністрації школи, і ось 9-та година і ми вирушаємо, бадьорий настрій та веселі обличчя дітлахів супроводжувалися сучасними молодіжними піснями у виконанні наших школярів.

Півтори години в дорозі і ми майже на місці, навіть слизька дорога не стала нам на заваді. Ось вона, наша перша зупинка: Свято-Троїцький Мотронинський монастир. Мотронинський монастир був заснований ще до монгольського нашестя. Тоді тут стояла фортеця Мирослава — улюбленого воєводи Ярослава Мудрого. Повертаючись 1036 року після розгрому печенігів, Мирослав вирішив перевірити охорону фортеці і виставив свої човни у бойовому порядку. Вирішивши, що човни ворожі, дружина воєводи — Мотрона, наказала атакувати їх і вбила Мирослава. Дізнавшись про страшну помилку, Мотрона прийняла чернецтво і заснувала тут монастир, який став називатись Мотронинський. Всі зайшли до монастиря і попрямували до собору. Дітлахи з батьками, з цікавинкою у очах, розглядали різноманітні розписи на стінах собору та стародавні ікони, всі помолилися, та запалили свічки, після чого рушили до джерела Св. Онуфрія Великого, погуляли біла ставка. Смак води у джерелі неможливо передати словами, багато батьків та діток вмивалися та пили цілющу воду. Біля ставка всі весело грали у сніжки та сміялися. Наступною зупинкою нашої подорожу став Тисячолітній дуб Максима Залізняка, названого на честь одного з лідерів Колиївщини. Росте дуб у урочищі під назвою Холодний Яр, національного історико-культурного заповідника «Чигирин». «Дуб Максима Залізняка» - пам’ятка природи, яка охороняється Міністерством культури і туризму України, його вік складає понад 1100 років, висота більше 30 м, а обхват стовбура складає 8,9 м. Від дуба всі попрямували до пам’ятника на честь загиблих жителів хутора Буда у роки другої світової війни, яких розстріляли німці за допомогу холодноярським червоним партизанам та воякам УПА. На честь 82 загиблих жителів школярами активістами був висаджений сад, який складається з 82 дерев.Також діти побували в храмі на честь останнього Кошового отамана Запорізької Січі святого праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського), оглянули каземат Петра Калнишевського та відвідали музейно-етнографічний комплекс «Дикий Хутір», де вони частували традиційні українські страви та пили гарячий чай. По завершенню всі знов посідали в автобуси та поїхали до рідних Черкас, сяючі втомлені очі дітей не завадили їм на зворотній дорозі весело співати пісні, обговорювати деталі та ділитися отриманими враженнями від цієї цікавої поїздки по незабутнім історичним місцям Чигиринщини.