Головна » 2019 » Грудень » 15 » Нас назвали найгуманнішою школою Черкас
Нас назвали найгуманнішою школою Черкас

Нещодавно у нашій школі проводився тиждень волонтерів, організований зусиллями учнівського самоврядування. Чи багато дітей знають,  хто такі волонтери та як ними стати? Тепер у цій сфері розбираються десятки учнів нашої школи.

До нас завітали засновники громадських організацій, благодійники та волонтери аби розповісти найменшим про найглобальніші речі. Зустрічі відбувалися у форматі відкритого діалогу. Діти мали змогу керувати бесідою та ставити різноманітні запитання, що викликало гаряче захоплення у їхніх очах.

Зоозахисниця Яна Тябут розповідала про втручання до екосистеми міста та проблеми безпритульних тварин, почувши у відповідь декілька історій про вдалі спроби самостійного порятунку тваринок маленькими руками учнів 6 та 7 класів. Дехто на таких діалогах зізнався, що і сам займається волонтерством, а дехто зацікавився і вирішив стати благодійником. Координатор волонтерської спільноти в Черкасах Софія Макаренко перевіряла на рівень екосвідомості. Волонтерка провела небуденну гру на тему «сортування сміття», підсумком якої стали призи у вигляді красивих листівок, стікерів та екоторбинок. Учні старших класів дізналися про фестивальний рух в Україні та найпопулярніші ініціативи сучасності спрямовані на особистий та міжміський розвиток. Для проведення даних уроків ми використали мультимедійні дошки та найновіші методики освіти, адже кліпове мислення можна підкорити лише цілковитою діджиталізацією.

Головною метою заходів стало бажання зрозуміти, що волонтерице не тільки збори коштів або голослівні заголовки про активізм на шкільних плакатах. Розвиток волонтерстваце платформа для зародження здорового суспільства. Від тих питань, які виникнуть у головах молоді сьогодні залежить наше завтра.

26 школа була ледь не єдиною школою міста, у якій проводився тиждень волонтерства у такий незвичайний спосіб. Хочеться вірити, що такі заходи не залишаться одиничними випадками, а знайдуть відгук у педагогів та активістів цілого міста.Нас назвали найгуманнішою школою Черкас і ці зустрічі доводять прагнення дітей саморозвиватися і відсутність проінформованості про те, як це можна робити. Діти швидко активізовувалися у розмовах, а питання проведення подібних заходів у майбутньому викликало зацікавлені погляди та радісні вигуки на підтримку цієї ідеї

учениця 10 - І класу Шкурдода Анастасія