Головна » 2018 » Квітень » 6 » Майстер – клас з писанкарства
Майстер – клас з писанкарства

Українська писанка  - є символом нашого народу. Писанку за всіх часів дарували на знак перемир’я, побажання здоров’я, краси, сили, врожаю. Застосовували її і як запобіжний засіб від стихійного лиха, пожежі, грому, для лікування різних хвороб, від переляку, наговору. Писанку качали по зелу й закопували в землю на ниві, щоб хліб колосився і не поліг, підкладали під вулик, щоб роїлися бджоли.

5 квітня учні нашої школи відвідали майстер-клас з писанкарства який відбувся в Галереї народної творчості. Хлопці і дівчата дізналися про своєрідні місцеві відміни писанкарства Подніпров'я, Слобожанщини, Полісся, Поділля, Бойківщини, Гуцульщини, Лемківщини тощо. Дуже цікавою була інформація про символіку писанок та технологію виготовлення та види писанок.

Писанки, зроблені учнями своїми руками, не тільки чарують своєю вишуканістю, мініатюрністю, гармонією колориту, вони несуть прадавні символи світорозуміння і природи, єднають з традицією минулого.