Головна » 2019 » Грудень » 5 » Добро серед нас, або волонтерство як засіб виховання
16:54
Добро серед нас, або волонтерство як засіб виховання

 

Усім волонтерам нашої школи присвячується…

«У цьому році ми здали більше корму аніж завжди, 1 березня ми відзначаємо свято котів, збираємо теплі старі речі для притулку…

Хтось заплющує очі і проходить повз, а хтось налаштовує свої «локатори» на пошук проблеми і докладає максимум зусиль для її вирішення.

На початку 2017 року в Україні за кількістю безпритульних тварин налічувалося 7,5 мільйонів домашніх кішок, і це дев'ятий показник по всьому світу.5 вересня у 24 містах пройшов Всеукраїнський марш за тварин.

Ця думка знайшла відгук у серцях українців аж на іншому кінці світу - акцію підтримали навіть на українській антарктичній станції «Академік Вернадський».Не лишаються осторонь таких заходів і учні Черкаської Загальноосвітньої  школи № 26 імені Ігоря Федоровича Момота: навчальний заклад надіслав заявку на участь у ІІ «Всеукраїнському уроці доброти».У цей день вчителі та старшокласники генерували цікаві ідеї стосовно незвичайних та проведених з користю занять – уроків доброти.

В Україні зафіксували новий рекорд – «Наймасовіший урок добра в навчальних закладах, проведений впродовж одного дня» .  Національний реєстр зафіксував -5 012 «добрих уроків» у 1617 українських школах .

«Ми завжди беремо участь у подібних заходах. Вони формують у дітей дбайливе ставлення до тварин, почуття відповідальності, виховання по-справжньому європейських цінностей, які проектуються на їхню свідомість, - розповідає керівник пришкільної спільноти «Екологічна варта», – Юлія Вікторівна Супрунович, - Дбайливе ставлення до тварин у нас у школі виховують на уроках біології, екології та літератури. В межах школи діє екологічний гурток. Його учасники проводятьхвилинки добра, беруть участь у різноманітних заходах на підтримку екології. У цьому році ми здали більше корму, аніж завжди, 1 березня відзначаємо свято котів, збираємо теплі старі речі для притулку…»

 

Рівень самосвідомості неможливо перевірити навчальними тестами - тільки діями.

Учні 26 школи регулярно проводять збори корму. Останнього разу у рамках Всеукраїнської благодійної акції «Happy Гав для Сірка» було зібрано 35 кг смаколиків для чотирилапих.  Їх було передано до міського притулку для тварин та благодійної організації «Доброкіт».

ЇЇ очільник Яна Тябут ще зі шкільної лави почала задумуватися про проблеми тварин за межами людського піклування.

«26 школа, то моя рідна. Я закінчила її багато років тому. Завдяки ініціативним вчителям з нагоди  Дня безпритульних тварин, ми отримуємо від діток подарунки в якості корму чи інших необхідностей», - розповідає Яна

Яна ТЯБУТ про створення організації «Доброкіт» та благодійність, яка переростає у сенс життя:

Реєстрація, це той крок, коли ти офіційно можеш говорити від імені найменш захищених.До створення організації мене підштовхнули друзі, які тривалий час підтримували мою ініціативу допомагати безпритульним котикам. Зараз у місті не існує ні центру адопції(всиновлення) безпритульних тварин, ні притулку для котів, ні стерилізаційного пункту.

«ДоброКіт» –це благодійний проект, головне завдання якого, пошук домівки безпритульним котикам.

Має прийти той час, коли держава візьме на себе фінансову відповідальність за безпритульних тварин.

Спасіння тварин у руках містян та організацій.

Ми навіть не уявляли, що так багато людей прагнуть допомогти.

«ДоброКіт» починався з Інтернет аукціонів. Містяни неодноразово бачили афіші про проведення фестивалів «Bara-Baka fest» та «Котофест», де збирають кошти для безпритульних тварин – це також справа рук черкаських волонтерів даної організації . Це звичайні люди, у яких є родина, робота. Свій вільний час вони приділяють потребам тварин.Зараз організація опікується петицією від імені черкасців про визнання вуличних котів та собак частиною екосистеми міста Черкас, яка з другого разу набрала необхідну кількість підписів. Головним завданням петиції було прагнення захистити тварин від холодної смерті, вже цієї зими. Це можна зробити шляхом вільного пересування пухнастиків місцями їх звичного сховку, мова йде про підвали чи горища.

Лякає ставлення дітей до тварин у селах, де вони знають, що їх баба, прабаба, батьки топлять, чи закопують небажаний приплод, і вони не зовсім розуміють, що тут такого! Ось це для мене, насправді страшно.

 

Ми спілкуємося з дітками і пояснюємо, як саме вони можуть допомогти тваринам.

ЯК ДОПОМОГТИ ТИМ, КОМУ НЕ ВЛАТОВУЮТЬ ПУНКТІВ ОБІГРІВУ

  1. Якщо ви бачите тварину, яка потребує допомоги, перше, що потрібно зробити - забрати її з вулиці та віднести в найближчу ветеринарну клініку для обстеження та оцінки лікарем стану здоров’я.  В холодну пору час може йти на лічені хвилини!!
  2. Якщо потрібно, то провести необхідне лікування
  3. Взяти тваринку на перетримку та почати пошук нових хазяїв
  1. Написати оголошення та почати його максимальне поширення, задіявши соціальні мережі. Оголошення можна розмістити у вигляді фотографії з описом
  2. Якщо ж ви побачили таку тварину біля свого під'їзду - впустіть її в середину. Вона відігріється і продовжить свій шлях.

    До добрих справ долучаються школи, студенти, дитячі садочки.Це виховує в молоді співчуття, відповідальність за найбільш незахищені прошарки екосистеми, гуманність та любов до тварин.Таке виховання не проходить безслідно. Воно закладає у свідомість школярів маленькі насінини, з яких виростають «великі соняхи добра».

Шкурдода Анастасія, учениця 10 – І класу

 

 

 

Переглядів: 142 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]