Головна » 2017 » Листопад » 9 » День української писемності та мови
День української писемності та мови

9 листопада  учні школи взяли участь  у   І етапі XІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.  На першому уроці учні 5-11 класів писали конкурсну роботу. Діти 10-11 класів писали конкурсну роботу «Об єднаймось, брати мої.»

На першому уроці проведена інформаційна  п’ ятихвилинка, на якій учнів ознайомили із  біографією великого українця, засновника конкурсу – Петра Яцика, розказали  про  літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, про шляхи розвитку української мови.

Школярі  у вестибюлі школи  організували виставку  рекламних листівок «Любіть, вивчайте рідну мову», де у формі реклами показали, як треба правильно говорити, які вислови  є літературною нормою, а  які  належать до суржика. Ця інформація корисна  не тільки учням, а й  учителям-предметникам, батькам.

З метою згуртування молоді над національною ідеєю  був  проведений флеш-моб « Українська мова – мова єднання», у якому взяли участь учні 5-8 класів.

Диктант, який писали вчителі-предметники, надав можливість позмагатися між собою у вправності володіння державною мовою.

З  метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесенню її престижу серед української молоді, виховання поваги до культури і традиції українського народу   було проведено мовне свято «Мова моя рідна, мова українська».

Мета такого заходу-  навчити дітей розуміти красу рідного слова , виховувати почуття  національної  гордості, розуміння, що українська мова – це безцінний дар, який треба берегти  і шанувати, як  батька і матір.