Головна » 2018 » Січень » 19 » Нагадуємо про заходи з безпеки взимку.
13:01
Нагадуємо про заходи з безпеки взимку.

Щоб зберегти своє здоров'я та життя в зимовий період, необхідно дотримуватись  простих  правил і рекомендацій.  Будьте обережні !

Пам’ятка населенню при переохолодженні Управління цивільного захисту департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради нагадує, що переохолодження – це  надмірне пониження температури тіла людини нижче 34°С із-за зовнішніх факторів.

 Причини переохолодження:
Переохолодження організму розвивається внаслідок тривалого перебування на холоді, особливо в сиру вітряну погоду.
Симптоми переохолодження:
Початок загального охолодження має характерні ознаки-збудження, озноб, синюшність губ, блідість і похолодання шкірних покривів, “гусяча шкіра”, задишка, почастішання пульсу. Потім з’являються втома, скутість, сонливість, байдужість, загальна слабкість, людина втрачає здатність самостійно пересуватися. Якщо охолодження триває, то настає непритомний стан, потерпілий втрачає свідомість, у нього може зупинитися дихання і серце.
Особливо швидко охолоджується людина, потрапивши в холодну воду. Наприклад, при температурі води плюс 15°С він може вижити не більше 6 годин.
У разі загального переохолодження необхідно провести заходи, які відвертають можливість подальшого переохолодження.
Мокрий одяг знімають, а хворого загортають в ковдру, можна зробити декілька активних фізичних вправ. Не слід давати алкоголь через те, що він підвищує потребу в кисні і може спровокувати виникнення судом. При виникненні локального переохолодження або відмороження невідкладна допомога полягає у відігріванні уражених холодом ділянок шкіри з метою відновлення кровообігу в цих зонах. Пропонується зігрівання тканин занурюванням уражених частин тіла у воду, підігріту до температури 30-40°С, на 15-20 хв. Після цього відморожену частину тіла слід висушити і накласти асептичну пов’язку, покрити теплим одягом. При неможливості зігрівання теплою водою, необхідно застосовувати розтирання уражених ділянок шкіри спиртом етиловим або горілкою, дотримуючись заходів безпеки, направлених на запобігання механічного ушкодження відшарованої шкіри та інфікування.

Як діяти у період ожеледиці

Управління цивільного захисту департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради інформують про заходи безпеки у період ожеледиці. А саме:
 
 – людям похилого віку краще у "слизькі" дні не виходити з дому. Але якщо потреба змусила не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або шипом.
 Пам’ятайте, що дві третини травм старші 60 років одержують при падінні;
 – прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводжень – небезпечні для здоров'я;
 – не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів;
 – обходьте металеві кришки, люки. Як правило, вони покриті льодом;
 – не ходіть краєм проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, на слизьких дорогах особливо. Можна впасти і вилетіти на проїжджу частину дороги;
 – не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю;
 – якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками;
 – щоб уникнути небезпеки тримайтеся далі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку становлять бурульки.
Найбільш небезпечні бурульки під час танення льоду та снігу.
Управління цивільного захисту департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради нагадує про правила безпеки на льоду:
 
Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.

Подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць:

– лід може бути неміцним біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики);
– тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід;
– обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу – під снігом лід завжди тонший;
– тонкий лід і там, де б'ють ключі, де швидкий плин;
– особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з'єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

Візьміть із собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. Міцність льоду пропонується перевіряти пішнею. Якщо після першого удару палицею на ньому з'являється вода, лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду.

В жодному разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Під час пересування по льоду потрібно бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні та підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в лід кущі, трава тощо).

Не дозволяється виходити на лід у нічний час.

Пошукайте, чи немає вже прокладеної лижні, якщо ви на лижах. Якщо немає і вам треба її прокладати, кріплення лиж відстебніть (щоб, у крайньому випадку, швидко їх зняти), палиці тримайте в руках, але петлі лижних палиць не накидайте на кисті рук.

Рюкзак повісьте лише на одне плече, а краще тягніть на мотузці на 2-3 м позаду. Якщо ви йдете групою, відстань між лижниками (та й пішоходами) не скорочуйте менше, ніж на 5-6 м, уважно стежте за тими, хто іде попереду.

Пробийте лунки по різні боки переправи, щоб виміряти товщину льоду (рекомендується відстань між ними п'ять метрів), і виміряйте їх. Майте на увазі, що лід складається з двох прошарків – верхнього (каламутного) і нижнього (прозорого і міцного). Лише знявши спочатку верхній (каламутний) можна виміряти його товщину.
Безпечним вважається лід:

для одного пішохода – лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 см;
для обладнання ковзанки – не менше 10-12 см (масове катання – 25 см);
масова переправа пішки може бути організована, якщо товщина льоду не менша, ніж 15 см;
для переправи вантажного автомобіля – 35-55 см, трактора – 40-60 см.

Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях. Ніколи не катайтеся поодинці, а тільки гуртом. Якщо хто-небудь провалиться у воду, буде кому надати допомогу. Якщо лід почав тріщати та стали з'являтися характерні тріщини – негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду. Організація підлідного лову риби щодня узгоджується із найближчою береговою рятувальною станцією, і без її дозволу ніхто (в тому числі і рибалки-любителі) не має права виходити на лід.

Запам'ятайте, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження:
– не пробивайте поруч багато лунок;
– не збирайтеся великими групами на одному місці;
– не пробивайте лунки на переправах;
– не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;
– завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 м із петлею на одному кінці та вантажем вагою 400-500 г на другому;
– тримайте поруч із лункою дошку або велику гілку.

Якщо ви провалилися.

Якщо крига під вами проломилася, розставте руки в сторони по краю льоду, щоб утриматися на поверхні і не піти під лід, і кличте на допомогу. Намагайтеся зберігати спокій, не борсайтеся у воді.

Намагайтеся не обламувати лід, без різких рухів вибирайтеся на його поверхню, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи ноги. Головне – пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

Вибравшись із льодового полону, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що ви змокли і холод штовхає вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі. Якщо під лід потрапила дитина, накажіть їй розпластати руки на льоду та працювати ногами для того, щоб утриматися на поверхні Все вирішує час: льодяна вода дуже швидко викликає переохолодження організму.
Надаючи допомогу, дотримуйтеся таких правил:
– не можна підбігати до людини, яка потрапила у воду;
– підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них;
– наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розставляючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє;
– ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину;
– кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 м.

Якщо ви не один, тоді, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до місця пролому. Дійте рішуче і швидко – постраждалий швидко мерзне у крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.
Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть із небезпечної зони. Потім укрийте його і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть і напоїть чаєм.
Управління цивільного захисту департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради звертається до жителів міста: у разі виникнення надзвичайної події на льоду водосховища негайно телефонуйте на телефони чергового оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Черкаській області: 101; 73-00-55; 73-04-04; 73-45-45; (067)-474-44-82; (067)-474-44-80 та у відділ «Оперативна служба» Черкаської міської ради: 1505; 36-01-80; 36-01-81; (050)-464-60-60.
 
Переглядів: 227 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]