Головна » 2016 » Грудень » 1 » 1 грудня - Міжнародний день боротьби зі СНІДом.
19:12
1 грудня - Міжнародний день боротьби зі СНІДом.

Ця дата щорічно закликає всю світову громадськість не просто пам'ятати про цю поки що невиліковної хвороби, але і бути терпимими до тих, хто вже є переносником цього захворювання. І, головне, що повинен для себе зрозуміти кожен - слід розуміти, що профілактика дуже важлива в боротьбі за здоров'я.

На сьогоднішній день таке захворювання, як СНІД, відомо в кожному куточку земної кулі. Його справедливо називають великомасштабною епідемією, чумою 20-го і 21-го століть, яка реально загрожує людству. Щороку 1 грудня весь світ відзначає день боротьби зі СНІДом. Це не просто чергова значуща дата в календарі, а день скорботи за мільйонами померлих від цієї невиліковної хвороби. За статистикою на сьогоднішній день понад 42 млн людей, в самих різних куточках світу, страждають від смертельно небезпечного вірусу, що викликає у людини дефіцит імунітету. Щодня близько 15000 людей потрапляють в категорію хворих.

Страшна знахідка.

Історія цієї хвороби налічує близько 35 років. У 1981 році в США вперше був зареєстрований СНІД або AIDS, причиною якого є вірус дефіциту імунітету у людини (ВІЛ). Частина вчених звинувачує у виникненні ВІЛ мавпу, яка заразила цим страшним вірусом людину ще в 20-х рр. минулого сторіччя. У результаті останніх наукових досліджень було з'ясовано, що вогнищем виникнення епідемії стала Західна Африка. У 1959 році в світі від СНІДу померла перша людина. У всякому разі це було зафіксовано вперше. Носієм вірусу виявився житель Конго. Через десять років у Сполучених Штатах Америки у жінок легкої поведінки були виявлені симптоми захворювання. У той час вчені не надали цьому значення, вважаючи, що повії хворі на пневмонію. Ще через дев'ять років, в 1978 році, були зафіксовані вогнища локалізації цієї епідемії по всьому світу - в США, Танзанії, на Гаїті і в Швеції. А вже через три роки профільним Центром, який займається контролем і профілактикою хвороб, було дано офіційне визнання про існування ВІЛ та СНІДу. При цьому левова частка хворих була гомосексуалістами. На той час в Америці було виявлено 440 носіїв вірусу, провокуючого брак імунітету. Половина з цих людей померла.

День боротьби зі СНІДом - 1 грудня

У 1987 році було озвучено офіційну заяву Всесвітньої організації охорони здоров'я, в якій повідомлялося, що збудником такого страшного захворювання, як СНІД, є вірус, що викликає брак імунітету у людини. У цьому ж році була розроблена і прийнята програма і стратегія, що передбачає ряд заходів, спрямованих на боротьбу з цим страшним захворюванням. Одним з них стало впровадження препарату "азидотимидин", покликаного боротися з вірусом. Всесвітній день боротьби зі СНІДом 1 грудня вперше був відзначений у 1988 році. Ця дата символізує об'єднання зусиль усіх людей, що живуть на планеті Земля, в боротьбі з цією страшною трагедією. Організація проведених заходів направлена в першу чергу на підтримку профілактичних заходів і максимальний доступ до інформації про цю недугу

Всесвітньо відомий символ пандемії

Сьогодні більшості населення відомий такий символ, як червона стрічка. У день боротьби зі СНІДом 1 грудня мільйони людей кріплять її на одяг на знак того, що розуміють, наскільки страшними можуть бути наслідки цього захворювання. Червона стрічка була придумана в 1991 році художником Франком Муром. Ідею створення він запозичив у сусідів, що носили жовті стрічки. Таким чином вони висловлювали свою надію на швидке повернення дочки, що проходила військову службу в Перській затоці. Офіційно проект «Червона стрічка» стартував в 2000 році на 45-й офіційної церемонії Tony Awards. Її учасники і номінанти прикололи червону стрічку англійською шпилькою до одягу в знак розуміння, співчуття і надії на майбутнє без СНІДу. Найбільше тоді всім хотілося, щоб у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, 1 грудня, червоні стрічки носили всі жителі планети Земля. Надії цілком виправдалися. Через короткий час червоний символ став дуже популярний і був мало не обов'язковою частиною оздоблення на багатьох світських заходах.

ВІЛ та СНІД: у чому різниця

Нерідко ці два поняття називають синонімами. Однак це в корені невірно. СНІД означає імунодефіцит в людському організмі. До цього може призвести безліч різних причин. Серед них важкі, тривалі, хронічні захворювання, опромінення, вроджені вади розвитку, вікові зміни організму, сильнодіючі лікарські засоби та медичні препарати. Сучасна медицина іменує СНІДом передостанню стадію ураження вірусом імунодефіциту. ВІЛ відрізняється особливим способом ураження. Інфекція поширюється дуже швидко і викликає гостру нестачу імунітету, який, у свою чергу, провокує злоякісні новоутворення, інші інфекції та вторинні захворювання

Шляхи передачі

День боротьби зі СНІДом - 1 грудня - щорічно стає страшною датою для мільйонів людей, які часто недбало ставилися до себе і свого здоров'я. Головним шляхом проникнення вірусу в людський організм є кров. Стати носієм вірусу можна і при статевих відносинах, особливо часто це відбувається при гомосексуальних контактах. Також матір, у якої є цей вірус, може передати його дитині, що знаходиться в утробі, через плаценту, при проходженні дитини по родових шляхах, годуванні грудним молоком. Небезпечні в цьому плані і предмети особистої гігієни, такі, як бритва, зубна щітка та інші подібні предмети. Повітряно-крапельний шлях, а також фекалії і сеча не є переносниками вірусу. Існує ще кілька шляхів потрапляння вірусу в організм людини - через пошкодження шкірних покровів, а також через слизову при проведенні лікувальних процедур або діагностики організму, запліднення яйцеклітини штучним чином, наркотичних ін'єкціях або нанесенні татуювань. Профілактика - головний важіль у боротьбі з цією інфекцією.

 

Переглядів: 561 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]