Головна » 2016 » Грудень » 13 » 14 грудня в Україні вшановують ліквідаторів аварії на ЧАЕС
21:02
14 грудня в Україні вшановують ліквідаторів аварії на ЧАЕС

«…Чорнобильський дзвін, печаль і журба, за ким же він б'є? За тим, кого вже нема...»

    14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа - Чорнобильська аварія.

Завдяки самовідданості ліквідаторів, багато з яких заплатили за це життями і здоров'ям, аварія була локалізована.

30 листопада 1986 було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим енергоблоком, а через два тижні, 14 грудня, головна газета КПРС «Правда» та інші центральні видання СРСР опублікували повідомлення про те, що державною комісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд четвертого енергоблоку ЧАЕС. Саме дата публікації цього повідомлення, після прочитання якого країна змогла зітхнути спокійно, і стала «Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС».

Двадцять років потому, Президент Віктор Ющенко підписав Указ про установу цієї пам'ятної дати в Україні. В указі зокрема говорилося: «Установити в Україні День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відзначати щорічно 14 грудня, в день завершення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС».

Незважаючи на заплачену ціну самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14 грудня святом. За найскромнішими оцінками, у ліквідації катастрофи взяли участь не менше 90 000 чоловік.

 

 

 

Переглядів: 263 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]