Головна » 2016 » Грудень » 13 » 14 грудня – день визволення Черкас
20:38
14 грудня – день визволення Черкас

14 грудня – знаменна дата в історії Черкас. 14 грудня 1943 року було    визволене  наше місто від німецько-фашистських загарбників.

Початком визволення  міста вважається ніч із 12 на 13 листопада 1943-го року. Після перемоги на Курській Дузі радянські війська наблизилися до окупованих Черкас. Попереду у визволителів був найскладніший шлях – переправа через напівзамерзлий Дніпро. На той час ширина річки подекуди сягала двох кілометрів.

Широкий та могутній Дніпро, оспіваний Шевченком і Гоголем, став символом слави радянської зброї. Б’ючись в одному бойовому строю з синами інших народів, потомки запорожців, спадкоємці Богдана Хмельницького здійснили безприкладний подвиг, розгромили величезні сили ворога.

Дорогою ціною оплачене звільнення Черкас – сотні його визволителів сплять вічним сном під гранітними плитами меморіалу – Пагорба Слави, спорудженому на височині над Дніпром. На його плитах навічно викарбувані славні імена звитяжців, які відзначилися в боях за визволення міста.
.
Минуть роки, століття, але жителі Черкас з глибокою пошаною і добрим словом завжди пам’ятатимуть про вікопомний подвиг воїнів-ивзволителів Черкас, які подарували нам усім щасливе сьогодення. Та приноситимуть квіти до підніжжя пам’ятників, монументів, обелісків, братських могил тих, хто віддав своє життя при звільненні Черкас.

Згадаймо їх добрим словом у ці грудневі дні 2016 року.

Всім, хто мужньо боронив рідну землю, вижив і переміг – доземний уклін, вічна слава і шана!

 

Переглядів: 284 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]