ЗНО-2018

Реєстрація на ЗНО-2018 розпочнеться 6 лютого

Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 06 лютого і триватиме 19 березня 2018 року. Відповідні дати визначені календарним планом підготовки і проведення ЗНО в 2018 році, що затверджений Міністерством освіти і науки. Основна сесія зовнішнього оцінювання розпочнеться 22 травня проведенням тесту з математики. 24 травня відбудеться тестування з обов'язкового для всіх випускників шкіл тесту з української мови і літератури. Зовнішнє оцінювання з іспанської, німецької і французької мов буде проведено в один тестовий день - 29 травня.  ЗНО з англійської відбудеться 1 червня. Тест з біології абітурієнти складатимуть 4 червняз історії України - 6 червня, географії - 8 червня, фізики - 11 червня. Завершуватиме програму основної сесії ЗНО тест з хімії, що буде проведений 13 червняВстановлення порогу «склав / не склав» та визначення результатів зовнішнього оцінювання з усіх предметів відбудеться не пізніше 20 червня21 червня учасники тестування дізнаються про офіційні результати, отримані за складання тестів, на своїх офіційних сторінках. Цього ж дня навчальним закладам будуть надіслані відомості з результатами державної підсумкової атестації їх випускників. Додаткова сесія ЗНО буде проведена з 2 до 11 липня за окремим графіком. У 2018 році кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.

Результати зовнішнього оцінювання з трьох навчальних предметів будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за рівень повної загальної середньої освіти. До переліку предметів, що будуть зараховані як результати ДПА включено тести ЗНО з української мови і літератури (частина тесту з української мови), математики або історії України (частина тесту періоду ХХ - початку ХХІ століття), а також одного з навчальних предметів за вибором випускника: історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької або французької мови. Випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які мають бажання зарахувати результат ЗНО з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю іноземну мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2. Також результати ЗНО з української мови і літератури (українська мова) будуть зараховані як результати ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів професійно-технічних та вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту.

Інформація про правила вступної кампанії 2018 року

Нові правила оприлюднено на офіційному сайті Міносвіти.
    Як зазначається, у 2018 році зможуть зможуть подати 7 заяв на 4 спеціальності на місце державного та регіонального замовлення. При цьому на контрактну форму навчання можна подавати необмежену кількість заяв.
     Реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів розпочинається 2 липня 2018 року та закінчується о 18.00 годині 25 липня 2018 року.
Прийом заяв і документів розпочнеться 12 липня.
      Особи, які будуть вступати на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, зможуть подати заявки до 20 липня.
Абітурієнти, які планують вступати на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання - до 26 липня.
     Творчі конкурси будуть проводитися в кілька етапів з 14 по 26 липня; вступні іспити - з 21 по 26 липня; співбесіди - з 21 до 23 липня включно.
Рейтинговий список абітурієнтів, із зазначенням рекомендованих до зарахування, має бути сформований і оприлюднений не пізніше 1 серпня.
     У 2018 році будуть прийматися сертифікати зовнішнього незалежного тестування 2016, 2017 і 2018 років.  Оцінки з іноземних мов будуть враховуватися тільки за сертифікатами за 2018 рік.
     У 2018 році вступники мусять подавати заяви тільки в електронній формі. Вперше таку систему було апробовано нинішнього 2017 року.

Порядок проведення пробного ЗНО

Український центр оцінювання якості освіти затвердив наказ про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.
     Реєстрація для участі в пробному ЗНО триватиме з 9 до 31 січня 2018 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
      Пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури відбудеться 24 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов – 31 березня. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.
      Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, будуть оприлюднені на інформаційних сторінках 30 березня – з української мови і літератури, з інших предметів – 6 квітня.