Правда про наркотики

Особлива небезпека наркотичних речовин у тому, що поряд з руйнуванням здоров’я та психоемоційної сфери вони згубно впливають на генетичний апарат людини, передаючи свою чорну хвороботворну інформацію майбутнім поколінням; прирікаючи їх ще до народження на страждання.

Шановні батьки, запам’ятайте: ніколи не буде занадто рано розпочати розмову про наркотики з вашою дитиною. Якщо ви вирішите відкласти цю бесіду із сином чи донькою до старших класів, то може трапитися так, що перші експерименти уже відбудуться. Наркотики можуть бути в полі зору уже восьми - дев’ятирічної дитини. До цього страшного знайомства їх штовхає звичайна цікавість.

Батьки повинні завчасно попередити цю цікавість і доступно пояснити, що таке «наркотик» та якими бувають наслідки від його вживання. Дитина повинна запам’ятати: не можна навіть пробувати наркотики. Це повинно засвоїтись так само, як не можна гратися з вогнем або кидати м’ячем на проїжджу частину дороги.

Розкажіть їй про те, що:

• наркотики більш небезпечні для дітей, ніж для дорослих;

• у дорослих залежність проявляється через роки, а у дітей може з’явитися і через кілька тижнів;

• між наркоманією і палінням існує тісний зв'язок: серед наркоманів до 91% тих, хто палить або палив тютюн; 25% дітей, що палять, зберігають цю звичку на все життя;

• хто в дитинстві і юності не зваблювався цигарками, як правило, і не починають палити

Шкода наркотиків

Наркоманія - це пристрасть до вживання наркотиків, хворобливий потяг, що призводить до тяжких порушень психічних та фізичних функцій організму.

У сучасному суспільстві мало хто не знає про шкоду наркотиків, але все ж ці речовини, як і раніше залучають людей, стаючи згубними для багатьох.

Наркомана характеризують:

 • безсоння і блідість;
 • застигле, позбавлене міміки обличчя;
 • сухість слизових оболонок;
 • постійно закладений ніс;
 • тремтячі руки зі сколотими і запаленими венами;
 • часте позіхання та чхання;
 • надзвичайно широкі зіниці.

Наркотик - це отрута, він повільно руйнує мозок людини, її психіку, внутрішні органи. Клей «Момент» або бензин перетворюють людей у розумово неповноцінних всього за 3-4 місяці, коноплі - за 3-4 роки. Вживають морфін через 2-3 місяці втрачають здатність до діяльності, перестають доглядати за собою, втрачаючи людську подобу. Люди, які вживають кокаїн, живуть не більше чотирьох років. Вони або гинуть від розриву серця, або від того, що їх носова перегородка тоншає, що призводить до смертельного кровотечі. При вживанні ЛСД людина втрачає здатність орієнтуватися в просторі, у нього виникає відчуття, що він вміє літати і, повіривши у свої можливості, стрибає з останнього поверху.

Всі наркомани довго не живуть, незалежно від виду вживаного наркотику. Вони втрачають інстинкт самозбереження, що призводить до тому, що близько 60% наркоманів, протягом перших двох років після прилучення до наркотиків, роблять спробу до самогубства. Багатьом з них це вдається.

Розрізняють 3 види хімічних речовин, які викликають залежність:

 • стимулятори (збуджуючі) - перветин («гвинт»), кофеїн, нікотин, амфетамін;
 • психодизлептиком (галюциногени) - ЛСД;
 • седатікі (заспокійливі) - транквілізатори (снодійні) і речовини з групи опіатів (морфій, героїн).

Про наркотики ходять різні чутки, поширюється багато брехні, невірних даних. Тут інформація, яка допоможе батькам почувати себе більш захищеними і не картати себе все життя за те, що вони щось не догледіли, щось переглянули, на що якось не звернули уваги.

Матеріального забезпечення і батьківської любові не достатньо, щоб забезпечити хлопцям безхмарне дитинство. Ми повинні знати, що нам протистоїть дуже жорстокий, витончений наркобізнес. А також винахідливість людей, які нав'язують наркотики, заробляючи на цьому гроші. Що потрібно знати в першу чергу? Спостерігайте за поведінкою своєї дитини! А знати ви повинні про те, що наркоманія виникає не в кілька годин, не від першої покуркі анаші або від вживання будь-яких таблеток. Вона розвивається протягом місяця або декількох місяців, ще до початку регулярного вживання наркотиків. І в цей час ви можете помітити зміну в поведінці своєї дитини. У цей момент він ще не хворий, і найчастіше повноцінної, зацікавленої бесіди, коли ви розповідаєте йому про те, що таке наркотик, що він може зробити з життям, буває цілком достатньо, щоб дитина втратив до них свій інтерес чи, в усякому разі , був більш обережним. Якщо ви пропустите цей момент, то продовження вживання наркотиків (так званий експериментальний період дуже швидко завершується, перетворюючись у хворобу, на лікування якої потрібно багато і багато місяців, або роки).

На що потрібнго звернути увагу? У першу чергу вашу увагу привертає три головні симптому або ознаки, які безпомилково можуть бути вами визначені:

 • Різкі перепади настрою, причому ці перепади настрою ні в якій мірі не пов'язані з реальною дійсністю, яка оточує вашу дитину. Це як би самі по собі якісь хвилі, амплітуда яких досягає крайніх точок: безтурботної веселості, нестримної енергійності, які швидко, обвалом змінюються апатією, байдужістю, небажанням нічого робити. І ці цикли не пов'язані з успіхами чи неуспіхами в школі, з друзями або нової якоюсь інформацією, вони як би самі по собі.
 • Зміна ритму сну: дитина протягом дня може бути сонливий, млявий, повільний, а до вечора, прийшовши з прогулянки, проявляє енергійність, бажання що-небудь робити, дитина не засинає вчасно; ви можете бачити, що він ніч безперервно займається або комп'ютером, грає на гітарі, прослуховує музичні записи, а на наступний день знову сонливий, загальмований.
 • Зміна апетиту і манери вживання їжі, у дитини змінюється ритм їжі: він може цілими днями нічого не їсти, не потерпаючи від голоду, і раптом, знову таки я звертаю вашу увагу, що, прийшовши з прогулянки, він може з'їсти пів каструлі борщу, батон хліба, попросити добавки. І сама манера їжі звертає на себе увагу: вона ставати жадібною, поривчастий, і лікарі називають такий стан проявом вовчого голоду. Пам'ятайте, що такий стан найчастіше виникає після того, як він накурився анаші, на виході з сп'яніння. Дитина рідко приходить додому, особливо в почали своєї наркотичної кар'єри, з відвертими ознаками наркотичного сп'яніння. Їх він вигулює у своєму колі. Додому ж він повертається вже кілька загальмованим, млявим, і в той же час накидається на їжу і поглинає її в безмірних кількостях.

Це фізіологічні зміни в організмі дитини, які ви легко могли б виявити.

Ось спогади однієї наркоманки: "Коли я в свої 14 років почала пробувати анашу, я постійно приходила додому, маючи вовчий апетит. Моя мама тоді не звернула уваги, але я дійсно дуже погано засинала, і, найголовніше, коли я прокидалася, у мене дійсно завжди був поганий настрій. За цілий день я могла не з'їсти нічого, але потім, прийнявши чергову дозу анаші, я природно приходила і накидалася на цю їжу. Змінився мій сон, і змінився мій апетит - це безумовно. "

Знання ознак вживання наркотиків істотно полегшує вам розмову з вашою дитиною і з'ясування інших обставин. Тут же потрібно зазначити, що кожен окремо взятий ознака, який я назвав і ще назву, сам по собі може нічого не значити і може зустрічатися у будь-якої дитини в силу якихось обставин. І я підкреслюю, що якщо ви не знаходите в цих обставин нічого такого, що могло б змінити поведінку або самопочуття вашої дитини, і якщо цих ознак 2,3,4,5, то тут звичайно підходить момент, коли вам потрібно бити на сполох.

І найголовніше, якщо ви запідозрите, що з дитиною щось недобре, необхідно шукати, допомоги хоча б на рівні консультації з грамотним лікарем, який знає, як підійти до вирішення цих питань. Отже, ви спостерігаєте за поведінкою дитини і виявляєте, що у минулому навчальному році дитина цікавився навчанням, оцінками, радів своїм успіхам, а тут раптом, як ніби дитини підмінили: підручники занедбані, немає інтересу ні до малювання, ні до спортивних занять, ні до обговорення того, що відбувається в школі - школа для дитини ніби перестає існувати. Точно також дитина швидко показує вам, що йому не цікаво те, що відбувається вдома (особливо це помітно у малолітніх хлопців, які ще недавно, за місяць до дня народження своїх батьків, малювали листівки, обмірковували, який подарунок вони можуть зробити на день народження, сьогодні навіть не згадують про те, що треба привітати маму чи тата в день народження). Абсолютна байдужість і відсутність інтересу до того, що відбувається в будинку. Різко змінюється ставлення до життя, і дитина в цей час починає проявляти все більше і більше інтересу до музики, причому до тієї її частини, яку музикою назвати досить важко - це металевий барабанний бій, це ритм, який дозволяє дитині відволіктися від неприємних переживань (а в цей час їх вже у нього чимало) і тримає його в якомусь такому відключеному стані.

Наступними ознаками є дратівливість, нетерпимість, іноді плаксивість, дуже часто агресивність. Ті ознаки, які вже були названі, цілком достатні для того, щоб почати розмову з дитиною про те, що з ним відбувається.

Наступний момент є дуже важливим перевірочним моментом, чи не дарма ви турбуєтесь. У розмові з дитиною ви згадуєте слово наркотик, і якщо ви бачите настороженість дитини, а вона виявляється тим, що дитина починає заглядати вам в очі, іноді примружується, іноді усувається, і ви бачите маскується інтерес: "А чи знає що-то? Чому про це зайшла мова? "Це говорить про те, що дитині є що приховувати, і дуже важливо продовжити з ним розмову.

Ще одним дуже важливим ознакою, на який слід звернути увагу, є манера розмови дитини, а не тільки його емоційна реакція. Ви звертаєте увагу на час, який проходить між питанням, яке ви задаєте, і відповіддю, що дає вам дитина. Це - так звана затримка спілкування, затримка відповіді. Ви звертаєте увагу на те, що питань і отриманням відповіді від вашої дитини дуже велика пауза, незалежно від того, що пауза може бути заповнена великою кількістю слів. Але осмислюючи відповідь дитини ви раптом виявляєте, що на питання, яке ви поставили, власне відповіді ви і не отримали - це теж затримка відповіді. Іноді доходить до смішного: ви хочете це перевірити, задавши питання вже цілком, здавалося б на яке можна відповісти автоматично, запитаєте: "Як тебе звуть?" І не дивуйтеся, якщо у відповідь ви отримаєте: "Мене?" Ця затримка, з одного боку , говорить про те, що дитина занурений в дуже важкі накопичилися у нього переживання, а з іншого, що він повністю відсутня під час розмови з вами, і звичайно, він не орієнтований на те, щоб відверто дати вам яку-небудь інформацію про своє самопочуття або своїй поведінці. Якщо ви виявляєте такі моменти в поведінці дитини, то вам потрібно йти далі і на цьому етапі лише спостерігати за своєю дитиною. І не дивуйтеся, якщо ви виявите, що друзі, з якими він спілкувався, яких ви знали, які приходили до вас у будинок, дзвонили і спілкувалися з вашою дитиною - раптом вони зникли. Дитина може демонструвати відсутність інтересу до своїх колишніх приятелем і друзям. Тим не менше, хтось залишається в його полі зору, і ви це відчуваєте: якщо раніше дитина могла говорити годинами по телефону, обговорюючи фільм, відносини, які-небудь спортивні досягнення і т.д., то зараз ви чуєте його розмову в стилі телеграфу: так, бігу, в стільки-то, там-то. Ви ніколи не знаєте, хто йому дзвонив, ви не знаєте, куди він рветься. І якщо ви намагаєтеся його затримати, ту напругу, яка виникла під час початку розмови про наркотики, переходить в агресію, озлобленість, і дитина дійсно покидає будинок, іноді гучно ляскаючи дверима. Ця ознака є досить серйозним, щоб ви зрозуміли, що вашою дитиною хтось чи щось керує.

Вашу увагу може також доручити неохайність зовнішнього вигляду. Діти починаю віддавати перевагу таким супермодним проявам, як шкіряні куртки із заклепками, масивні ремені з великими бляхами, розмальовані джинси, іноді діти починають імітувати наколки, розмальовуючи руки, специфічно проявляється смак до зачісок - у всякому разі ви все більше і більше помічаєте в зовнішньому вигляді вашої дитини певний виклик і протистояння звичайної нормальної культурі, властивою дітям 10,12,14 років, іноді й більш старшого віку. У дитини в мові можуть змінитися обороти, способи вираження, і все частіше й частіше починають прослизати сленгові або жаргонні вирази. Вам потрібно буде познайомити з цим жаргоном

Цілком очевидні, але часто ретельно приховувані ознаки - це сліди від уколів, а також сліди того, що дитина сама вже готує наркотики. Тут потрібно бути більш досвідченими, більш спостережливими, а найголовніше - в цей момент ви повинні вирішити для себе таку проблему: залишаєтеся ви батьками цієї дитини чи ви все-таки продовжуєте грати з ним у дружбу. У цей період гра в дружбу, на жаль, обійдеться вам дуже дорого. Батьки мають право і повинні в цей період, коли у них з'явилися сумніви в поведінці своєї дитини, оглядати свою дитину. І тоді не дивуйтеся, якщо ви побачите свою доньку в спекотний літній день з довгими рукавами, яка прагне не потрапляти вам на очі в той час, коли руки не прикриті. Або зовсім недоречно дитина на дачі буде віддавати перевагу довгі брюки. Звертайте на це увагу. І ви можете підійти і подивитися ліктьові згини - якщо ви побачите сліди від уколів, то це прямий привід для розмови з вашою дитиною. Звертайте увагу на зіниці, колір шкіри, запахи. Оглядаючи одяг своєї дитини зверніть увагу на нічого здавалося б не говорять упаковки від відомих або невідомих вам ліків, або коробок із зеленою травою зі специфічним запахом, голки, шприци. Зверніть увагу також на домашні атрибути хімічної лабораторії. Іноді під час вашої відсутності, коли ви працюєте, діти збирають свою компанію і самі готують для себе наркотики, і ви можете відчути, прийшовши з роботи відчути запах ацетону, оцтового ангідриду, есенції. Ви можете побачити закопчені Пеніцилінові флакончики або якісь інші скляні прилади, миску, яка буде і прокопчений і обпаленої, марганцівку. Зверніть увагу на це і поцікавтеся, чим займається у вашу відсутність ваша дитина. І якщо у вас з'являться достатні підстави - постарайтеся в цьому детальніше розібратися, тому що "гвинт" - один з самих ходових у молодіжному середовищі наркотиків, та й похідні макової соломки готуються у вас на кухні. До речі на запахи ацетону, ангідриду звертайте увагу навіть тоді, коли ви проходите в під'їзді. Якщо ви в своєму під'їзді відчуваєте ці запахи, то значить у вашому під'їзді готують наркотик. Чим ближче наркотик знаходиться до вашої дитини, тим більше шансів йому зацікавитися цим.

Звертайте увагу також і на ширину зіниць. Як правило, під час вживання наркотиків, зіниці розширені надмірно або надмірно звужені. Перевірочний момент може бути такий: ви запрошуєте дитини до розмови, підводите його до вікна і звертаєте увагу на те, як швидко зіниці реагують на світло. Як правило, під наркотичним впливом, швидкість реакції зіниць істотно уповільнена, і це можна побачити навіть непрофесійним поглядом. Забарвлення шкіри, особи (у дітей, які починають регулярно палити анашу) на щоках, ближче до носа, як правило з'являється рожева метелик - не плутайте з рум'янцем на щоках - ознака здоров'я. Запах анаші, на жаль, передати на папері неможливо: це неприродний, незвичайний запах, і певною мірою нагадує запах розпареного віника.

Наступними відхиленнями, на які теж треба звертати увагу, є поведінкові ознаки, але вони вже мають відношення до так званого кримінальному поведінці: з дому починають пропадати речі, книги, золото, апаратура - коротше речі, які можна дуже швидко збути. Звертайте увагу на вміст своїх гаманців в цей період і спробуйте запам'ятати ту суму, яку ви залишаєте вдома без нагляду. Також можуть бути значущими арешти (у зв'язку з водінням автомобіля або мотоцикла в нетверезому стані), повідомлення з міліції про затримання їх у зв'язку з хуліганством або з іншими факторами негативного поведінки, вчинення крадіжок, інших протиправних дій. Природно, дитина не приходить і не розповідає вам, що він з друзями, як вони кажуть, кинув ще одну квартиру. На жаль, багато батьків попадаються на цей прийом і вважають, що в цьому віці діти навчилися заробляти гроші і це ознака не тільки їх психічного здоров'я, але й соціального благополуччя - бійтеся цього! Як тільки дитина залучений у сферу торгівлі, шахрайства - ви самі вирішите, яка сума є для нього надмірно великий. Надмірно великі гроші отримують тільки при перепродажу наркотиків, що дуже часто і роблять діти, щоб заробити собі на чергову дозу.

Що ж таке наркоманія? У медичному сенсі - це залежність від хімічної речовини, що викликає звикання, що впливає на фізіологічний і психічний стан людини і викликає залежність від цієї хімічної речовини. Образно кажучи - це дорога на цвинтар, можливо з однією зупинкою за колючим дротом, і батьки повинні це розуміти, як би це не було страшно.